• Apel z okazji Dni Książki
          • Apel z okazji Dni Książki

          • Dnia 11 maja odbył się apel z okazji Dni Książki przygotowany przez p. Renatę Miaz i uczniów klasy VI. Miał on na celu popularyzację czytelnictwa wśród uczniów.

            Apel miał formę Teleexpresu. W role prezenterów wcielili się: Karol Ortyński, Jakub Żyła i Kacper Mazur. Chłopcy przedstawili historię książki, ciekawostki o książce z kraju, ze świata oraz zapoznali uczniów ze stanem czytelnictwa w naszej szkole.

            Pozostali uczniowie odegrali dwie scenki. Pierwsza to sondaż uliczny na temat książek, czytelników i biblioteki, druga zaś, to nakręcony z ukrycia zabawny reportaż z działalności Koła Miłośników Książki.

            Apel spotkał się z pozytywnym przyjęciem uczniów klas I – V.

        • ,,Odkrywanie Tajemnic  i Przeżywanie  Przygód”
          • ,,Odkrywanie Tajemnic i Przeżywanie Przygód”

          •  

             W naszej szkole od października 2015 roku uczniowie klas I - III pracują dodatkowo trzy razy w tygodniu po dwie godziny na atrakcyjnych zajęciach w ramach innowacyjnego programu ,,Odkrywamy Tajemnice i Przeżywamy Przygody”. Program powstał pod okiem pani Ewy Radanowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Radowie Małym. Został opracowany przez zespól nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Lasocinie, Pisarach i Janowicach.

            Zajęcia w ramach programu odbywają się w trzech pracowniach; w Pracowni Wiedzy - z p. Bożeną Gralec, w Pracowni Podróży - z p. Krystyną Niklewicz, w Pracowni Teatru - z p. Teresą Wójcik.

            Pracownie zostały wyposażone w ciekawe pomoce naukowe, rekwizyty, sprzęt. Mają one swój klimat, nastrój odpowiedni do rodzaju zajęć, które się w nich odbywają. Dzieci bardzo chętnie pracują, w każdym tygodniu przeżywając nowe przygody, rozwiązując ciekawe nietypowe zadania, problemy. Z niecierpliwością czekają na niespodzianki, które zaskakują ich w każdej pracowni i wywołują błysk w oku.

            Realizacja tego projektu pozwala na taką organizację procesu uczenia się, która sprzyja nie tylko przyswajaniu podanych w podstawie programowej treści, ale przede wszystkim temu, żeby dzieci już od najmłodszych lat uczyły się samodzielnego i krytycznego myślenia. Proponowane im okazje edukacyjne, doświadczenia, pomagają stopniowo przechodzić od myślenia konkretnego na poziom myślenia abstrakcyjnego, pozwalają na samodzielne działanie, wykorzystanie wiedzy w praktyce.

            Stosowane metody są dostosowane do środowiska, w którym funkcjonuje szkoła. Istotne jest tu wykorzystanie naturalnej ciekawości poznawczej dziecka oraz dużej motywacji do zdobycia sukcesu.

            Dzieci pracują samodzielnie, w mniejszych grupkach nad rozwiązywaniem różnorodnych problemów. Grupy są zróżnicowane pod względem wiekowym. Pozytywną stroną takiego rozwiązania jest naturalnie powstała sytuacja uczenia się młodszych dzieci od starszych poprzez naśladownictwo. Działania w grupie to uczenie się komunikacji, współpraca z innymi, planowanie wspólnych rozwiązań. Podczas zajęć dzieci uczestniczą w ciekawych wycieczkach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, uczą się prezentowania siebie, pracują we własnym tempie posługując się ciekawymi pomocami. Zorganizowano m.in. wycieczkę do lasu - do Leśnictwa Skałecznica w Glinianach, wycieczki po najbliższej okolicy – na pole, do sadu, ogrodu, na łąkę, dzieci uczestniczyły w spotkaniu z mieszkankami Janowic, z rolnikiem, redaktorem gazety.

            Kluczową rolę odgrywa tu nauczyciel, który nie narzuca, nie kieruje lecz oferuje działania, wspomaga i wspiera. Nauczyciel tworzy warunki, zaprasza dzieci do działania, rozdziela role, pobudza wyobraźnię, inicjatywę, a nie steruje, obserwuje, pomaga, ale nie ocenia, jedynie dostarcza pozytywnych wzmocnień. Dzięki temu uczniowie sami odkrywają wiele prawd o świecie mając poczucie satysfakcji z osiągniętych sukcesów. Szkoła realizuje więc najważniejsze zadanie - wspieranie wszechstronnego rozwoju każdego dziecka.  

        • Eliminacje powiatowe „XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego"
          • Eliminacje powiatowe „XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego"

          •  

            26 kwietnia 2016r. w Domu Kultury w Opatowie odbyły się eliminacje powiatowe „XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego”. W eliminacjach udział wzięło 35 recytatorów z terenu powiatu Opatów. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Nominację do eliminacji powiatowych otrzymała uczennica klasy I Celina Boduła i reprezentowała naszą szkołę w Opatowie. Celinka ciekawie przedstawiła dwa utwory i otrzymała konkursie tytuł Mistrz Słowa.

        • 225 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • 225 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • Zbliżającą się Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczczono w Szkole Podstawowej w Janowicach. 26 kwietnia 2016 r. dyrekcja, nauczyciele i cała społeczność szkolna obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez klasę VI pod kierunkiem nauczyciela historii Leszka Dąbrowskiego, w którym przybliżone zostały okoliczności uchwalenia konstytucji oraz jej twórcy. Zabrzmiały również piękne, patriotyczne pieśni ,,Polonez 3 Maja” oraz ,,Witaj majowa jutrzenko”, wprowadzając zgromadzonych na sali w bardzo podniosły nastrój.

        • "STOP NAŁOGOM" - program artystyczny
          • "STOP NAŁOGOM" - program artystyczny

          • Dnia 13.04.2016r. miał miejsce krótki program edukacyjno - artystyczny promujący hasło "Stop nałogom". Klasa V wraz z wychowawcą przygotowała ciekawe i pouczające scenki oparte na autorskich dialogach. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się dlaczego można się uzależnić, jakie są tego skutki oraz gdzie należy szukać pomocy. Na koniec uczennica Giorgia Toscano przeprowadziła quiz o uzależnieniach. Wszyscy uczniowie chętnie odpowiadali na pytania podnosząc umownie karteczki: czerwoną: odpowiedź "nie", zieloną: odpowiedź "tak". Spotkanie przyniosło oczekiwane rezultaty i na pewno wiele istotnych informacji zostało zapamiętanych przez dzieci.

        • Jubileusz 150 - lecia Szkoły
          • Jubileusz 150 - lecia Szkoły

          • ZAPROSZENIE   NA UROCZYSTY JUBILEUSZ 150 – LECIA ISTNIENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

            W JANOWICACH

             

            „ Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie, kiedy podsumowuję godziny, które miały dla mnie znaczenie, odnajduję nieomylnie to, czego żadne bogactwo nie zdołałoby mi zapewnić: nie można kupić przyjaźni człowieka związanego z nami doświadczeniami życia"     

            (Antoine de Saint Exupéry)

             

            Szanowni Państwo!

            Jubileusz 150-lecia szkoły to wyjątkowa okazja do wspólnego przeżycia na nowo wydarzeń z minionego półwiecza, wspomnienia wyjątkowych chwil z tego okresu, tych, które zasługują na utrwalenie, przypomnienia sobie o przyjaciołach ze szkolnej ławki, o tym, co było Waszym wspólnym doświadczeniem z lat dzieciństwa i dorastania, o ludziach, którzy Wam w tym niezapomnianym etapie życia towarzyszyli.

            Zapraszamy więc do wyruszenia w sentymentalną podróż w przeszłość absolwentów urodzonych do roku 1986!

            4 czerwca 2016 roku będziemy obchodzić 150 rocznicę istnienia Szkoły Podstawowej w Janowicach.

            Chcemy godnie uczcić  ten wspaniały jubileusz, na który serdecznie Was zapraszamy!

             Prezentujemy wstępny program uroczystości jubileuszowych:

            • Część oficjalna obchodów jubileuszu na terenie szkoły.
            • Część artystyczna w wykonaniu uczniów, absolwentów szkoły.
            • Dawnych wspomnień czar – wspomnienia absolwentów.
            • Zwiedzanie placówki.
            • Wspólny poczęstunek.

               

            Koszt uczestnictwa w Jubileuszu  wynosi 40 zł i obejmuje udział w uroczystości.

            Prosimy o dokonanie wpłaty na rachunek Komitetu Organizacji  150 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej

             w Janowicach  , Janowice 11. 27 – 530 Ożarów z dopiskiem „ Jubileusz „ 

            Nr Rachunku 61 9423 0000 2001 0013 9814 0001 Bank Spółdzielczy w Ożarowie

            Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe Jubileuszu przez chętnych sponsorów.                                         

            Informacji udzielamy pod numerami telefonów:

            • Szkoła  Podstawowa  Janowice 15 8612 629
            • Dyrektor Szkoły kom.  531 910 530
            •  

            ,,Powróćmy jak za dawnych lat" - zachęcamy do wspomnień, które można przesłać na adres szkoły lub adres e-mail: spjanowice@op.pl

             

             

        • Pierwszy Dzień Wiosny 2016
          • Pierwszy Dzień Wiosny 2016

          • Wiosna to początek nowego życia i pożgnanie długiej Zimy. Dnia 21 marca 2016r. świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie przygotowali Marzanny na konkurs. Jury w składzie p. Marta Czajkowska i p. Teresa Wójcik wyłoniło najpiękniejsze spośród z nich, co nie było łatwym zadaniem. W rezultacie nagrodzeni zostali: Antoś Markiewicz z kl.II, Oliwia Krakowiak - kl.III, Amelia i Paweł Bieleccy - kl.V oraz Patrycja Kopeć i Gabrysia Czajkowska - kl.V. Powitanie Wiosny zakończyło się wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek oraz spaleniem Marzann. Pogoda nam dopisała.

          • Zabawa choinkowa 2016

          • Dnia 16 stycznia 2016r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka choinkowa. Ulubiona muzyka uczniów i udekorowana przez nich sala gimnastyczna stworzyły niesamowitą atmosferę. Wszyscy świetnie się bawili. Uczniowie mogli wykazać się talentem wokalnym przy wspólnym śpiewaniu piosenek Karaoke. Doskonała zabawa sprawiła, że dyskoteka na długo pozostanie w pamięci dzieci.

        • Pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

          •  

            13 stycznia 2016r. w Filii Bibliotecznej w Jakubowicach odbyło się Pasowanie na czytelnika uczniów klas I. Do grona czytelników biblioteki przyjętych zostało 11 uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie pt. „Zaczarowany bajek świat”, dowiedzieli się  jakie zasady obowiązują w bibliotece oraz jakie prawa i obowiązki posiada każdy czytelnik. Pierwszoklasiści wysłuchali próśb książki mówiących o tym, jak należy dbać o książki i czego nie wolno z książkami robić. Dzieci odgadywały również zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni oraz bajek. Po takim sprawdzianie uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą zawsze szanować książki, a obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą. Aktu pasowania każdego ucznia dokonali bibliotekarze wraz z panią dyrektor Jolantą Banach. Następnie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom czytelnika, regulamin i prośby książki.

            Pasowanie na czytelnika było dla pierwszaków drugim już w bieżącym roku szkolnym spotkaniem w bibliotece w Jakubowicach. Dzieci uczestniczyły w uroczystości z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia”. Dzień Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, jednocześnie do dobrej zabawy. W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Kubuś Puchatek i inni mieszkańcy Stumilowego Lasu”. Autorami najpiękniejszych prac byli: Filip Paw, Franek Lenartowicz i Martynka Dudek, za co otrzymali nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy konkursu w nagrodę za udział dostali zakładki do książek z misiowym motywem.

        • ,,Cicha noc, święta noc, pokój ludziom niesie wszem…”
          • ,,Cicha noc, święta noc, pokój ludziom niesie wszem…”

          • ,,Cicha noc, święta noc, pokój ludziom niesie wszem…”

              Melodia tej pięknej kolędy w wykonaniu chóru szkolnego, wprowadziła w nastrój świąteczny wszystkich zebranych w sali Szkoły Podstawowej w Janowicach w dniu 17 grudnia 2015 r.Pani dyrektor Anna Kubala powitała przybyłych na uroczystość gości i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia w wykonaniu uczniów.W pierwszej części  zabrzmiały znane kolędy i pastorałki: Mizerna cicha, Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Wśród nocnej ciszy, Pójdźmy wszyscy do stajenki. Jakub Białecki uczeń klasy IV wzruszył publiczność pięknym wykonaniem kolędy ,,Nie było miejsca dla Ciebie”, Piotr Białecki z towarzyszeniem chóru zaśpiewał pastorałkę ,,Oj maluśki”, a Mateusz Babski uczeń klasy V zaprezentował piosenkę ,,Cicha noc nad Palestyną” oraz pastorałkę ,,Jam jest dudka”.,,W żłobie leży, któż pobieży…” śpiewał chór z soliską Patrycją Kopeć uczennicą klasy V.Aby powitać Dzieciątko, do stajenki przyszły przedszkolaki, które zaśpiewały piosenki: Nie płacz Jezu oraz Blisko kolęda.Jak nakazuje tradycja, nie zabrakło w tym dniu kolędników, którzy przybyli z piękną gwiazdą, śpiewając wesołe kolędy. Uroczystość zakończyła się wspólnym kolędowaniem.       

        • Wycieczka do fabryki bombek
          • Wycieczka do fabryki bombek

          • 9 grudnia uczniowie z klas II - VI uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek w Nowej Dębie. Dzieci mogły poznać cały proces powstawania bombki choinkowej. Obserwowały dmuchanie bombki ze szklanej rurki, nadawanie jej lustrznej powierzchni, ręczne malowanie i dekorowanie brokatem. Uczestniczyli w warsztatach i każdy mógł udekorować ją według własnego pomysłu. Bombki po wysuszeniu można było zabrać ze sobą. Pani przewodnik opowiedziała o chistorii ozdób choinkowych, pokazała eksponaty muzealne, zaprezentowała choinki bożonarodzeniowe z różnych krajów. Można było zrobić zakupy w sklepie z ozdobami. W drodze powrotnej wszyscy posilili sie w McDonald's.

        • Andrzejki
          • Andrzejki

          • Uczniowie naszej szkoły zgodnie z tradycją zorganizowali ZABAWĘ ANDRZEJKOWĄ. Wspólnie wzięli udział w konkursie Karaoke. Śpiewanie znanych piosenek wzbudziło wiele radości i entuzjazmu. Następnie w dwóch grupach klasy I-III i IV-VI dzieci wróżyły sobie imię ukochanej, ukochanego, szybkie zamążpójście, przyszły zawód itp. Imprezę zakończyła zabawa dyskotekowa przy muzyce młodzieżowej.

          • Wspaniały sukces Mateusza i Krzysztofa

          • 13 listopada 2015 r. na stadionie MZKS "Alit" Ożarów odbył się III Ożarowski Bieg Niepodległości. Naszą szkołe reprezentowało 19 uczniów z klas 0-VI. Wielki sukces osiągnął Krzysztof Głąb z klasy VI który we wspaniałym stylu zwyciężył w biegu na 400 metrów oraz Mateusz Kopeć z klasy "0" który zajął I miejsce w biegu na 100 metrów. Warto również pochwalić Kacpra Czeczota z klasy III oraz Karola Ortyńskiego z klasy VI którzy zajęli wysokie IV miejsca biorąc pod uwagę bardzo dużą ilość startujących zawodników. Gratulujemy zwycięzcom i życzmy naszym uczniom dalszych sportowych sukcesów :)

        • Akcja Pierwszaki 2015/2016
          • Akcja Pierwszaki 2015/2016

          •  

            5 listopada 2015r. W MGOK w Ożarowie pierwszoklasiści z naszej szkoły wzięli udział w trzynastej edycji akcji  "Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły".

            Bohaterem spotkania był Jeż Edek, który razem ze swoim przyjacielem w zielonym patrolu kontrolowali las. Po drodze spotykały ich różne, niebezpieczne przygody. Te wydarzenia były pretekstem, by pierwszaki dowiedziały się co mają robić, a czego nie, by zdrowo i bezpiecznie żyć. Podczas spotkania z pierwszakami strażacy, policjanci, pielęgniarka oraz ratownicy medyczni przekazywali dzieciom jak zdrowo i bezpiecznie żyć, jak unikać zagrożeń, a także co robić, gdy do nich dojdzie.

            Na zakończenie spotkania reprezentanci służb ratunkowych przeprowadzili konkurs z nagrodami, w którym udział wzięli udział wybrani pierwszoklasiści.

            Spotkanie uwieńczone zostało zdjęciami uczniów klas pierwszych, które zostaną opublikowane 3 grudnia 2015r. w „Echu Dnia”.

        • We're making PIZZA! :)
          • We're making PIZZA! :)

          • Klasa 5 razem z wychowawcą postanowiła sprawdzić czy przygotowanie domowej pizzy jest ciężkim zadaniem. Uczniowie przynieśli potrzebne składniki i wspólnymi siłami wykonali aż 4 pizze w przekonaniu że zjedzą je co do kawałka. Znakomitego smaku dodały różne dodatki, jak zioła i domowe sosy-czosnkowy i pomidorowy. Co się okazało? Już po drugiej pizzy każdy trzymał się za brzuch mówiąc "już nie mogę" :) Naszej kulinarnej przygodzie towarzyszyła doskonała zabawa. 

        • Ślubowanie klasy I
          • Ślubowanie klasy I

          •  

            29 października 2015 roku po raz kolejny odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Społeczność szkolna powiększyła się tym samym o jedenaścioro nowych uczniów.

            Uroczystość była dużym przeżyciem zarówno dla pierwszaków, jak i dla ich starszych kolegów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Rytuał ślubowania uczniów klas pierwszych należy do szczególnie podniosłych. Szkoła nasza ma bogatą tradycję przyjmowania najmłodszych w swoje progi, na którą składa się zazwyczaj część artystyczna i oficjalne ślubowanie, wszystko zaś z podkreśleniem takich wartości jak przyjaźń i patriotyzm.

            Otwarcia uroczystości dokonała pani dyrektor Anna Kubala, witając zaproszonych gości: Burmistrza Gminy Ożarów pana Marcina Majchera, rodziców, nauczycieli i uczniów. Uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli uroczystość występem artystycznym: poddani surowym egzaminom przez czuwające nad szkołą Duszki (w te postacie wcielili się uczniowie klasy szóstej), musieli udowodnić, że dobrze wywiązują się ze szkolnych obowiązków. Dzieci przedstawiały się, recytowały wierszyki, śpiewały. Odpowiadały też na trudne pytania. Wykazały się znajomością rachunków czy języka angielskiego. Pokazały również, że są już godnymi obywatelami naszego kraju, bezbłędnie recytując Katechizm polskiego dziecka Władysława Bełzy. Zdaniem pani dyrektor Anny Kubali dzieci w pełni zasłużyły na przyjęcie ich do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Janowicach. Tuż przed złożeniem uroczystego ślubowania dzieci czekała jeszcze jedna poważna próba – musiały wypić napój mądrości i odwagi.

            Po tych zmaganiach nowi uczniowie powtórzyli słowa: „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swej klasy i szkoły. Będę uczyć się pilnie, jak kochać Ojczyznę jak dla niej pracować, kiedy dorosnę. Będę się starać być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Następnie dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania symbolicznym ołówkiem, a wychowawczyni klasy pani Krystyna Niklewicz wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy.

            Do grona uczniów zostali przyjęci: Celina Boduła, Martyna Dudek, Łukasz Gankowski, Franciszek Lenartowicz, Filip Paw, Błażej Prokop, Amelia Skrzyniarz, Alicja Stawiarska, Konrad Stawiarski, Kacper Walos i Patryk Wodyński.

            Nowo przyjęci do szkolnej wspólnoty uczniowie otrzymali wiele ciepłych życzeń od zgromadzonych gości, w tym od swoich kolegów z klasy drugiej; otrzymali również dyplomy, drobne upominki, które będą im przypominać o tym szczególnym wydarzeniu. Pierwszaki złożyły zaś podziękowania rodzicom: „To, że jesteśmy uczniami, naszym rodzicom zawdzięczamy. I z całego serca głośno wołamy, mamo i tato, dziękujemy wam za to”. Następnie wręczyły im upominki. Po skończonej uroczystości pierwszaki wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

            Nad przebiegiem uroczystości czuwała wychowawczyni Krystyna Niklewicz. Nazajutrz pierwszaków odwiedziła Prezes Świętokrzyskiego Okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego, pani Wanda Kołtunowicz, która złożyła dzieciom życzenia i wręczyła pamiątkowe upominki.


             

        • Kulinarny debiut klasy szóstej
          • Kulinarny debiut klasy szóstej

          • W ramach poszukiwania nowych doświadczeń klasa szósta postanowiła samodzielnie przygotować naleśniki. Uczniowie przynieśli potrzebne produkty i akcesoria. Wspólnie przygotowali ciasto a następnie każdy uczył się smażyć placki. Rad chętnie udzielał doświadczony w tej dziedzine Kuba. Największe zaangażowanie wykazywały jednak dziewczynki. Przełożyły naleśniki kremem czekoladowym, smażonymi jabłkami i dżemem morelowym. Danie smakowało choć jedną wadę miało - mało. Mycie "garów" przypadło w udziale wychowawczyni. Na relację fotograficzną zapraszamy do albumu.

        • Wycieczka do Warszawy
          • Wycieczka do Warszawy

          • W czwartek - 22 października klasy II, IV, V oraz VI uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Centrum Nauki KOPERNIK, gdzie zarówno najmłodsi wycieczkowicze, jak i klasy starsze miały okazję przekonać się i zrozumieć na własnej skórze jak zachodzą pewne zjawiska i prawa fizyczne. Wśród ogromnej liczby interaktywnych eksponatów każdy z naszych uczniów mógł doświadczyć niesamowitych przeżyć i spróbować poznać otaczający nas świat. Po ekscytujących przygodach w Centrum KOPERNIK był czas na posilenie się w pobliskiej restauracji McDonald’s gdzie każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. Oprócz ciekawych doświadczeń w KOPERNIKU, mieliśmy również okazję zwiedzić ciekawe miejsca i zabytki Warszawy o których opowiadał nam nasz Pan przewodnik. Podsumowując, wyjazd ten zaliczamy do udanych :)

        • Wycieczka do Kielc
          • Wycieczka do Kielc

          • 21 października 2015r. uczniowie klasy I oraz przedszkolaki z naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do Kielc. Dzieci odwiedziły Muzeum Zabawek oraz Manufakturę Słodyczy „Magia Karmelu”. W muzeum podziwiały ogromną kolekcję zabawek zarówno historycznych jak i współczesnych,  mogły obejrzeć kilkanaście wystaw, m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję pobawić się w kącikach zabaw m. in.: drewnianymi autami i klockami oraz zabawkami, którymi bawili się ich rodzice i dziadkowie. Zwiedzanie zakończył spacer po alei z gablotami, w których znajdują się zabawki przekazane do muzeum przez sławne postaci kultury m.in. aktorów, piłkarzy itd.

            W Manufakturze Słodyczy dzieci uczestniczyły w warsztatach karmelowych. W trakcie warsztatów zobaczyły ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu a na zakończenie wszyscy uczestnicy zrobili swojego własnego lizaka i otrzymali dyplom Małego Karmelarza.

            Wycieczka dostarczyła wszystkim wspaniałych wrażeń i zostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

        • Wycieczka do lasu
          • Wycieczka do lasu

          •  

            6 października 2015 roku uczniowie klas I–III oraz przedszkolaki z naszej szkoły wraz z wychowawcami odwiedzili Leśnictwo Skałecznica w Glinianach.

            Dzieci powitał i zaprosił na spacer po lesie leśniczy, pan Krzysztof Kita, radny Miasta i gminy Ożarów. Podleśniczy, pan Leszek Kusal, w interesujący sposób opowiedział uczniom o zjawiskach i bogactwie środowiska leśnego, dzięki czemu mogli oni poznać wiele gatunków drzew, krzewów i innych roślin tam występujących. Uczniowie uczestniczyli w pełnej ciekawostek, wspaniałej lekcji przyrody na świeżym powietrzu, która dostarczyła niezapomnianych wrażeń i zostanie na długo w ich pamięci. Spotkanie zakończyło się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.