• Warsztaty plastyczne

• Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki Dzieci z grupy Kwiatuszki oraz uczniowie klasy II wzięli udział w warsztatach plastycznych i wykonali piękne serca dla swoich mam

• Ogólnopolski konkurs ‘ English ACE’

• 25 marca w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs ‘ English ACE’. Opiekunem konkursu była p. M.Pajda.

W konkursie uczestniczyło 5 583 uczniów z 232 szkół w Polsce.

English ACE jest ogólnopolskim konkursem języka angielskiego, organizowanym od wielu lat przez firmę Łowcy Talentów Jersz.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z zadaniami pod koniec marca. Łącznie w konkursie wzięło udział 11 uczniów naszej szkoły.

Stopień trudności konkursu jest bardzo wysoki ze względu zarówno na szeroki zakres materiału, obejmujący różnorodne zagadnienia gramatyczne, leksykalne, jak i treści kulturoznawcze.

Największy sukces odniósł uczeń klasy VIII Paweł Szafrański, który uzyskał 91,67% punktów możliwych do uzyskania, zajmując I miejsce w województwie świętokrzyskim i 32 w kraju

Uczeń klasy VI Paweł Ślaski uzyskał najlepszy wynik w klasach szóstych w naszym województwie zdobywając tym samym I miejsce w województwie i 266 w kraju

Uczennica klasy VII Alicja Stawiarska zdobyła 77,78% punktów możliwych do uzyskania, zajmując I miejsce w województwie świętokrzyskim i 386 w kraju

Wysokie osiągnięcia zdobyli również:

Adam Wojcik oraz Jakub Krakowiak -uczniowie klasy VI, zajmując II miejsce w województwie i 321 w kraju.

Patryk Wodyński- kl VII, miejsce II w województwie i 582 w kraju.

Adrian Schabowski- kl VIII, miejsce II w województwie i 643 w kraju.

Błażej Prokop- kl VII, miejsce III w województwie i 612 w kraju.

Mateusz Stawiarski- kl VIII, miejsce III w województwie i 753 w kraju.

Uczennice klasy VIII Kornelia Ura oraz Ewa Wodyńska uplasowały się kolejno na IV i V miejscu w województwie.

Gratulujemy wyników

Wierzymy, że wysokie miejsca jakie zajęli nasi uczniowie na pewno będą dla nich dodatkowym impulsem do jeszcze większego wysiłku

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie

• "POKOJOWA NUTKA"

• Uczennica klasy II Malwinka Pajda reprezentuje naszą szkołę w konkursie muzycznych "POKOJOWA NUTKA", którego organizatorami jest Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach we współpracy z Kuratorium Oświaty w Kielcach.

Malwinka pod opieką p.Małgorzaty Pajdy przygotowała i wykonała utwór pt. "Czy wojna jest dla dziewczyn".

Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki konkursu

Link do nagrania:

• Światowy Dzień Pszczoły

• 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczoły ustanowiony przez ONZ. Akcja podkreśla znaczenie tych pożytecznych owadów dla pozyskiwania żywności. Uczniowie naszej szkoły wysiali maki, chabry, malwy i aksamitki. Kwietne łąki nie tylko pięknie pachną i wspaniale wyglądają ale przede wszystkim przyciągają owady, które zapylają kwiaty. Dzięki nim mamy owoce i warzywa, które tak bardzo lubimy. Zawdzięczamy pszczołom tak wiele i jesteśmy od nich bardzo zależni.

• Wizyta Pani z Biblioteki w klasie 0

• Dziś dzieci z grupy Kwiatuszki odwiedziła pani Basia z Biblioteki w Jakubowicach. Kwiatuszki rozmawiały o trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaków oraz o tym jak wezwać pomoc w nagłych wypadkach. Przeczytały książeczkę o Strażaku Samie i rozwiązywały różne zagadki i labirynty. Zajęcia przebiegły w bardzo miłej atmosferze

• Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

• 11 Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka przypada w dniach 17-23 maja. 12 maja w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Walki z Czerniakiem. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem "Ochrona przed czerniakiem - to jasne jak słońce". Uczniowie z klas II-VIII wzięli udział w spotkaniu, którego głównym celem była profilaktyka czerniaka - bardzo agresywnego i złośliwy nowotworu skóry

• Konkursy przedmiotowe

• Ogłaszamy wyniki międzyklasowego konkursu biologicznego "Królestwo zwierząt":

I miejsce Patryk Wodyński

II miejsce Paweł Szafrański

III miejsce Celina Boduła

IV miejsce Ewa Wodyńska

Dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Mateusz Stawiarski, Antoni Bielecki i Kornelia Ura.

Wyniki międzyklasowego konkursu geograficznego "Mieszkam w Polsce, żyję w Europie":

I miejsce Patryk Wodyński i Franciszek Lenartowicz

II miejsce Filip Paw

III miejsce Mateusz Stawiarski

IV miejsce Antoni Bielecki

Dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Kornelia Ura, Łukasz Gankowski, Ewa Wodyńska.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Uroczystości majowe

• Maj to niewątpliwie najpiękniejszy miesiąc w roku. To także szczególny miesiąc w historii Polski, który jest bardzo ważny dla Nas-Polaków. 1 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, zwany też popularnie Świętem Pracy. 2 mają to Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, podczas którego czcimy polskie barwy narodowe. Święto 3 Maja upamiętnienia przyjęcie bardzo ważnego dokumentu, jakim była Konstrukcja 3 Maja z 1791r. Dziś w naszej szkole odbył się apel, dzieci z grupy "Kwiatuszki" oraz uczniowie klas II-VIII zaprezentowali program artystyczny gdzie popisali się swoim kunsztem recytatorskim i muzycznym

• Dzień Ziemi

• Prezentacja z okazji Dnia Ziemi z udziałem klas II-VIII i Marsz Zielonych - przemarsz ulicą z plakatami i transparentami o charakterze ekologicznym jako protest przeciwko degradacji środowiska naturalnego.