• Międzyszkolny Konkurs Inscenizacji Teatralnych.

• Nasz niesamowity występ i I miejsce

w I Międzyszkolnym Konkursie Inscenizacji Teatralnych.

25 kwietnia odbył się I Międzyszkolny Konkurs Inscenizacji Teatralnych pod honorowym patronatem burmistrza Ożarowa, pana Marcina Majchera. Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa w Janowicach oraz Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury im. Aleksandra Patkowskiego w Ożarowie.

Doskonała gra aktorska naszych uczniów dała nam I miejsce w kategorii klas starszych. Spłynęły na nas gromkie brawa i gratulacje.

Zaprezentowaliśmy bajkę o złośliwej, lecz jednocześnie inteligentnej i słodkiej pchle, uwielbiającej robić psikusy. „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy to klasyka polskiej literatury dziecięcej. Wielki tupet i jeszcze większy spryt oraz wdzięk ratowały błyskotliwą bohaterkę z opresji, które sama wywoływała.

W mistrzowską rolę pchły wcieliła się Celina Boduła, a obok niej na scenie pojawili się: Franciszek Lenartowicz, Alicja Stawiarska, Martyna Dudek, Konrad Stawiarski, Filip Paw, Łukasz Gankowski, Patryk Wodyński, Maja Skrok, Ewa Wodyńska oraz Kornelia Ura.

Celina Boduła za mistrzowskie odegranie swojej roli otrzymała wyróżnienie za grę aktorską

Zanim na scenie zaprezentowali się nasi uczniowie, czas oczekiwania na spektakl umilił publiczności wokalny występ naszej uczennicy- Malwiny Pajdy, która zaśpiewała dwa utwory: „Wiatr wiosenny gitarzysta” oraz „ Laleczka z saskiej porcelany”. Publiczność nie kryła łez wzruszenia.

Spektakl został przygotowany pod kierunkiem pani Justyny Kity oraz pani Małgorzaty Pajdy.

Jeszcze raz składamy wielkie gratulacje dla całej naszej grupy teatralnej

Daliście z siebie wszystko

• Rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną"

• Komisja konkursowa na czele z panią Dyrektor obejrzała i oceniła liczne ozdoby świąteczne, wykonane przez naszych uczniów. Wszystkie były piękne, każda inna i wyjątkowa. Pisanki, koszyczki, zajączki, kurczaczki ... ciężko było oderwać wzrok

Po bardzo trudnych obradach wyróżniono autorów następujących prac w trzech kategoriach wiekowych:

Odział Przedszkolny:

Franek Stawiarski

Klasy młodsze:

Wszyscy uczniowie klasy III

Klasy starsze:

Mateusz Stawiarski oraz Filip Paw

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w konkursie i gratulujemy zdolności plastycznych.

• "Pomaganie jest fajne"

• Do naszej szkoły zawitali uczniowie liceum o profilu ratownictwo medyczne z Ożarowa. W ramach akcji "Pomaganie jest fajne" zaprezentowali naszym uczniom pierwszą pomoc. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem przyglądali się a następnie ćwiczyli jak pomóc osobie poszkodowanej i jak wezwać pomoc. Uczniowie klasy II i III oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego stali się małymi ratownikami i otrzymali dyplomy.

• Urodzinowe życzenia dla Królowej Elżbiety II 👑🇬🇧

• 21 kwietnia Królowa Wielkiej Brytanii  Elżbieta II obchodzić będzie 96 urodziny. Uczniowie naszej szkoły w ramach konkursu  przygotowali dla Królowej wyjątkowe kartki urodzinowe.
            Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że najciekawsze kartki wykonali: Antoni Markiewicz- uczeń klasy VIII oraz w kategorii dzieci młodszych- Lena Lenartowicz.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

Gratulujemy 👏☺️

Oprócz indywidualnie przygotowanych życzeń do kartek został załączony oficjalny list do Królowej Elżbiety, przygotowany przez nauczyciela języka angielskiego, w którym przesyłamy Królowej najserdeczniejsze życzenia.
            Kartki zostały wysłane prosto do pałacu Buckingham w Londynie✉️
            Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

• Sukces w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

• Dnia 7 kwietnia 2022 r. Franciszek Lenartowicz z klasy VII oraz Antoni Markiewicz z klasy VIII wzięli udział w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury im. Aleksandra Patkowskiego w Ożarowie. Udział w turnieju poprzedzony został wieloma godzinami pracy, codziennymi spotkaniami online z opiekunką MDP, mającymi na celu omawianie bardzo trudnych zagadnień pożarniczych. Zaangażowanie chłopców przyniosło efekty- Franciszek Lenartowicz zajął I miejsce i będzie reprezentował naszą gminę oraz szkołę na wyższych etapach eliminacji. Opiekunka MDP p. Renata Miaz składa podziękowanie Franciszkowi oraz Antoniemu za ogrom pracy włożonej w przygotowanie do konkursu.