• Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

• Dziś w grupie Misie odwiedził nas miły gość. Pani Basia z Biblioteki w Jakubowicach z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zapoznała dzieci z pracą biblioteki i bibliotekarza. Misie dowiedziały się również, co oprócz wypożyczania książek można robić w bibliotece. Czytaliśmy i oglądaliśmy książeczki, dzieci odgadywały zagadki związane z książką i biblioteką, były zabawy ruchowe i zręcznościowe, a na koniec kolorowanka. Dziękujemy za spotkanie

• Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W poniedziałek, 29 kwietnia odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej w Europie i drugiej na świecie.

Podczas akademii przedstawiona została historia jej powstania. Uczniowie mogli usłyszeć czym jest konstytucja i jaką odgrywa rolę w państwie prawa.

Ta wyjątkowa lekcja historii przeplatana utworami muzycznymi skłoniła zgromadzonych do refleksji nad tym, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem, a Konstytucja 3 Maja była potwierdzeniem tej idei.

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

• Dnia 26 kwietnia 2024 roku uczniowie: Stanisław Wąsik z kl. IV oraz Piotr Żyła z kl. V reprezentowali naszą szkołę oraz Gminę Ożarów w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie.

Chłopcy zmierzyli się z bardzo trudnym testem, wymagającym gruntownej wiedzy z zakresu historii pożarnictwa, ochrony przeciwpożarowej, prawa budowlanego, ratownictwa medycznego oraz znajomości sprzętu strażackiego. Obaj wykazali się świetnym przygotowaniem i uplasowali się na bardzo wysokich pozycjach w swoich grupach.

Stanisław Wąsik, który uzyskał najwyższą ilość punktów w teście oraz pokonał przeciwników w części ustnej zajął I MIEJSCE w eliminacjach powiatowych i reprezentował będzie naszą szkołę, gminę i powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się dnia 17 maja 2024 roku w Sichowie Dużym.

Wszyscy jesteśmy dumni z sukcesów Stasia i Piotrusia.

Obu chłopcom dziękuję za współpracę, za zaangażowanie, poświęcenie i pracę włożoną w przygotowanie się do kolejnych etapów turnieju.

Opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej – Renata Miaz