• Sadzenie drzew i krzewów miododajnych

• Gmina Ożarów po raz kolejny bierze aktywny udział w sadzeniu drzew i krzewów miododajnych w ramach realizacji  projektu pn., ,,Zakup drzew i krzewów miododajnych przeznaczonych do nasadzeń na terenach zieleni dostępnych publicznie w województwie świętokrzyskim – 2023”  pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

W tym roku do akcji sadzenia drzew i krzewów miododajnych bardzo licznie włączyła się społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Janowicach. Pomimo jesiennej pogody uczniowie razem z rodzicami, dziadkami oraz gronem pedagogicznym szkoły przygotowali podłoże i posadzili 25 drzew i 40 krzewów miododajnych.

W ramach projektu na placu szkolnym zostało zasadzonych 5 sztuk drzew gatunku lipa drobnolistna, 5 sztuk drzew gatunku jarząb pospolity, 5 sztuk drzew gatunku śliwa wiśniowa, 10 sztuk drzew gatunku głóg dwuszyjkowy oraz 20 krzewów miododajnych gatunku tawuła japońska i 20 krzewów miododajnych gatunku budleja dawida,

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Annie Kubali oraz całej społeczności szkolnej za możliwość współpracy i realizacji projektów związanych z ochroną bioróżnorodności na terenie gminy Ożarów

• Pasowanie na przedszkolaka

• Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w grupie "Misie" odbyła się 23 listopada. Od samego rana trwały przygotowania, a w sali gromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Annę Kubalę. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
            To wyjątkowy dzień, w którym promowana jest idea pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji.
            Jest to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą słowa, takie jak : proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, dobrze że jesteś, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy🙂
            W dniu dzisiejszym nasz Samorząd Uczniowski zorganizował wydarzenie, podczas którego ubrani na żółto praktykowaliśmy bycie życzliwym💛
            💛💛💛
            😃Bądźmy dla siebie życzliwi😃
            💛💛💛
            i pamiętajmy o tym nie tylko dzisiaj 🫶🫶🫶🫶🫶🫶🫶🫶🫶🫶🫶🫶
          • "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prezentacji pod tytułem ,,,Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

Jest to Ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna Państwowej Straży Pożarnej związana z zagrożeniami sezonu ogrzewczego.

Kampania ma za zadanie uświadamiać społeczeństwu zagrożenia związane z możliwością powstawania pożarów w mieszkaniach i w domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

• Spotkanie z pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

• Uczniowie klas 0-2 naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Z najmłodszymi uczniami szkoły przeprowadzona została pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych. Głównym założeniem spotkania było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą na terenach wiejskich oraz szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej.

• "Mówię o Tobie z dumą

Myślę o Tobie z troską

Jesteś drogim skarbem

Moją kochaną Polską

Mówię o Tobie dobrze

Śpiewam o Tobie głośno

Myślę zawsze pięknie

Moja najdroższa Polsko."

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz

cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu".

• XXIV EDYCJA AKCJI 💰"GÓRA GROSZA"💰

• Zapraszamy do udziału w akcji „Góra Grosza”.

Akcja polega na zbieraniu monet o różnym nominale od 1gr do 5 zł.

Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom.

Zachęcamy wszystkich chętnych do zbiórki „groszy” na rzecz potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

Opiekunem akcji jest Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Zbiórka monet trwa od 01.11.2023 do 29.02.2024 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji

• 🕯️#SzkołaPamięta🕯️

• Dla tych którzy odeszli w nieznany świat,

płomień na wietrze, kołysze wiatr.

Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem i niebo jesienne u góry.

Dla nich harcerskie warty i chorągiewek gromada,

i dla nich ten dzień – pierwszy dzień listopada.

-Gellnerowa Danuta