• Wycieczka do Magicznych Ogrodów

• W ten piękny słoneczny dzień Ananaski , dzieci z klasy I, III i IV wybrały się na wycieczkę do Magicznych Ogrodów w Trzciankach koło Janowca. Wszystkich zachwyciło połączenie pięknego ogrodu z baśniową opowieścią o walce dobra i zła. Wspaniała zabawa na karuzelach, huśtawkach i wiele innych atrakcji w tym oczywiście lody Zwiedziliśmy Dom Czarodzieja, Ogród Wróżek, Kwiatową Dolinę. Radość wzbudziło Marchewkowe Pole, Smocze Gniazdo czy Krasnoludzki Gród. Spotkaliśmy też psotne i puchate Mordole To była wspaniała wyprawa

• Światowy Dzień Pszczoły

• 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczoły. Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w sianiui pielęgnowaniu kwietnej łąki

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA📚📖📕

• Dnia 19 maja w Bibliotece Publicznej w Jakubowicach odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy pierwszej.

Uroczystość pasowania poprzedziły ciekawe zajęcia przeprowadzone przez panią bibliotekarkę. Dzieci zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Specjalnie na tę okazję uczniowie przygotowali krótką część artystyczną.

Następnie w obecności wychowawczyni i rodziców złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po przyrzeczeniu odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Serdecznie dziękujemy Pani Basi za zaproszenie oraz Rodzicom za współpracę.

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

• Dnia 12 maja uczeń klasy VIII Franciszek Lenartowicz po raz ostatni reprezentował naszą szkołę oraz gminę Ożarów w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbyły się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie. Po raz kolejny zmierzył się z bardzo trudnymi zagadnieniami strażackimi, które zgłębiają wychowankowie szkół aspirantów pożarnictwa.

Tematyką pożarniczą Franek zaczął interesować się już w klasie IV. Jego imponującą wiedzę obrazuje pasmo odniesionych sukcesów:

- klasa IV – IV miejsce w eliminacjach wojewódzkich,

- klasa V – pandemia – zdalne nauczanie (eliminacje nie odbyły się),

- klasa VI – eliminacje na szczeblu centralnym,

- klasa VII – V miejsce w eliminacjach wojewódzkich,

- klasa VIII – udział w eliminacjach powiatowych.

Franiu, dziękujemy Ci za ogrom pracy. Życzymy sukcesów w wybranej przez Ciebie szkole ponadpodstawowej.

• Jubileusz 100 lat istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jakubowicach.

• Jubileusz 100 lat istnienia obchodziła dzisiaj Ochotnicza Straż Pożarna w Jakubowicach.

Z tej okazji dzieci z naszego oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-IV wystąpili z muzyczno -tanecznym programem, który porwał całą publiczność

Oj działo się działo...

Dziękujemy Rodzicom oraz Uczniom za przygotowanie i udział w dzisiejszej uroczystości