• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

• 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
            To wyjątkowy dzień, w którym promowana jest idea pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji.
            Jest to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą słowa, takie jak : proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, dobrze że jesteś, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy🙂
            W dniu dzisiejszym nasz Samorząd Uczniowski zorganizował wydarzenie, podczas którego ubrani na żółto praktykowaliśmy bycie życzliwym💛
            💛💛💛
            😃Bądźmy dla siebie życzliwi😃
            💛💛💛
            i pamiętajmy o tym nie tylko dzisiaj 🫶🫶🫶🫶🫶🫶🫶🫶🫶🫶🫶🫶
          • "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prezentacji pod tytułem ,,,Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa"

Jest to Ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna Państwowej Straży Pożarnej związana z zagrożeniami sezonu ogrzewczego.

Kampania ma za zadanie uświadamiać społeczeństwu zagrożenia związane z możliwością powstawania pożarów w mieszkaniach i w domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

• Spotkanie z pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

• Uczniowie klas 0-2 naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Z najmłodszymi uczniami szkoły przeprowadzona została pogadanka na temat bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom z udziałem zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych. Głównym założeniem spotkania było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą na terenach wiejskich oraz szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej.

• "Mówię o Tobie z dumą

Myślę o Tobie z troską

Jesteś drogim skarbem

Moją kochaną Polską

Mówię o Tobie dobrze

Śpiewam o Tobie głośno

Myślę zawsze pięknie

Moja najdroższa Polsko."

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz

cała społeczność szkolna wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu".

• XXIV EDYCJA AKCJI 💰"GÓRA GROSZA"💰

• Zapraszamy do udziału w akcji „Góra Grosza”.

Akcja polega na zbieraniu monet o różnym nominale od 1gr do 5 zł.

Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom.

Zachęcamy wszystkich chętnych do zbiórki „groszy” na rzecz potrzebujących dzieci i rodzin na terenie całej Polski.

Opiekunem akcji jest Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Zbiórka monet trwa od 01.11.2023 do 29.02.2024 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji

• 🕯️#SzkołaPamięta🕯️

• Dla tych którzy odeszli w nieznany świat,

płomień na wietrze, kołysze wiatr.

Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem i niebo jesienne u góry.

Dla nich harcerskie warty i chorągiewek gromada,

i dla nich ten dzień – pierwszy dzień listopada.

-Gellnerowa Danuta

• Ślubowanie klasy I

• Dziś klasa pierwsza w obecności całej społeczności szkolnej rodziców, zaproszonych gości, pani Dyrektor, nauczycieli , złożyli uroczyste ślubowanie. Stali się już uczniami.

• Uroczystość z okazji 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej🇵🇱📚🧑‍🏫

• "Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca, a której nikt nie może nikomu odebrać"

- Ignacy Paderewski

Dnia 12.10 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Aleksandra Patkowskiego w Ożarowie odbyła się uroczystość z okazji 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej

Podczas spotkania oprócz wspomnień historycznych dotyczących szkolnictwa, prezentowane były również występy artystyczne przez uczniów każdej placówki z gminy Ożarów.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas II-V

Dziękujemy i gratulujemy cudownego występu

• Dzień chłopaka 😁

• Upominki, życzenia i spędzony miło czas.

Każda klasa miała dziś powód do świętowania wraz ze swoimi wychowawcami

Wszystkiego najlepszego w dniu Waszego święta chłopcy

• "Aktywni Biegowo Cement 2023"

• 23 września na stadionie Klubu Sportowego "Alit" w Ożarowie odbyły się zawody sportowe "Aktywni Biegowo Cement 2023". W zawodach brała udział uczennica naszej szkoły Weronika Przysucha. Weronika spisała się bardzo dobrze, zajęła 2 miejsce w biegu na 100 metrów klas V. Wielkie brawa. Składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

• ☘️SPRZĄTANIE ŚWIATA 🌿🌿🌿

• Dzisiaj tj. 22 września uczniowie i przedszkolaki z naszej szkoły wybrali się aby uporządkować najbliższą okolicę z zalegających odpadów. Była to praktyczna lekcja z poszanowania środowiska.

• „Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto to ma na celu wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia w grupie Misie zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Pamiętajmy, że w każdym z nas drzemie jakiś talent! 15 września uczniowie klas 2, 4 i 5 z okazji Dnia Kropki rozwiązywali kropkowe sudoku, kolorowali kropkową tabliczkę mnożenia i mandale, łączyli kropki szukając kwadratów.