W dniu 8 listopada odbył się w naszej Szkole uroczysty apel z okazji 98 rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel przygotowała klasa IV i VI pod kierunkiem nauczyciela historii Leszka Dąbrowskiego i nauczyciela muzyki Doroty Dąbrowskiej.Pani dyrektor Anna Kubala wygłosiła okolicznościowe przemówienie oraz pochwaliła chór szkolny za przepiękne wykonanie pieśni patriotycznych i solistów Mateusza Babskiego, Amelię Bielecką uczniów klasy VI.
Marsz Szlakiem Legionów
1 października 2016 r. z przed Pomnika Niepodległości w Ożarowie nastąpił start XIV Marszu Szlakiem Legionów, który prowadził przez Czachów, dalej przez las, następnie drogą do Lasocina, gdzie nastąpiło uroczyste zakończenie. Marsz ma na celu nawiazanie do szlaku bojowego I Brygady Józefa Piłsudskiego, który prowadził 100 lat temu z Ożarowa przez Czachów do Tarłowa. Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w pieszej wędrówce.
Wykaz podręczników dla klasy VI w roku szkolnym 2016/2017
Lp.
Przedmiot
Tytuł
Autor
Wydawnictwo
1.
Język polski
,,Słowa na start” Podręcznik
Zeszyt ćwiczeń cz. I i II
Marlena Derlukiewicz
Nowa Era
2.
Język angielski
Sky-high 3 – podręcznik do szkoły podstawowej
Sky-high 3 – zeszyt ćwiczeń
Brian Abbs
Ingrid Freybain
Liz Kilbey
Dorota Łoś
Sapiejewska
Pearson
3.
Matematyka
Matematyka z plusem
Zeszyty ćwiczeń cz.1,2,3
M. Dobrowolska
M. Jucewicz
M. Karpiński
P. Zarzycki
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
4.
Przyroda
Tajemnice przyrody klasa 6
Tajemnice przyrody – zeszyt ćwiczeń cz. 1,2
A.Stawiarz
F. Szlajfer
H. Kowalczyk
Nowa Era
5.
Historia
Wczoraj i dziś, podręcznik do historii i społeczeństwa dla klasy VI szkoły podstawowej
Zeszyt ucznia do historii i społeczeństwa dla kl. VI, cz. 1, 2
G. Wojciechowski
T. Maćkowski
Nowa Era
6.
Informatyka
Zajęcia komputerowe dla klasy IV-VI szkoły podstawowej
G. Koba
Migra
7.
Technika
Jak to działa, podręcznik z ćwiczeniami do zajęć technicznych dla kl. IV-VI szkoły podstawowej
L. Łabecki,
M. Łabecka
Nowa Era
8.
Plastyka
Plastyka 6
Stanisław Stopczyk
WSiP
9.
Muzyka
(Kontynuacja)I gra muzyka podręcznik do muzyki dla kl. IV-VI
M. Gromek
G. Kilbach
Nowa Era
Uczniowie pozostałych klas otrzymują podręczniki ze szkoły.
Zakończenie roku szkolnego 2015/2016
W piątek 24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Klasa VI po raz ostatni w murach tej szkoły, pożegnała brać uczniowską montażem słowno - muzycznym. Pani dyrektor Anna Kubala wręczyła świadectwa z wyróznieniem i nagrody dla najlepszych uczniów oraz dla laureatów konkursów. Życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
Zielona Szkoła w Zakopanem
Wdniach 13.06. - 17.06.2016 uczniowie klas V i VI Pod opieką p.Marty Czajkowskiej uczestniczyli w wyjeżdzie na Zielona Szkołę do Zakopanego.Każdy dzień był atrakcyjny. W dzień wycieczki, wieczorami zabawy integracyjne, dyskoteka, Zumba, Strefa Kibica.Dzieci zobaczyły Krupówki, Dolinę Strążyską, Morskie Oko, wodospady Siklawica i Wodogrzmoty Mickiewicza, wyjechały kolejką na Gubałówkę, wyciągiem krzesełkowym na Wielką Krokiew. Atrakcją była również wizyta w Aqaparku i na kręgielni. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Kraków: Smoka Wawelskiego, Sukiennice i Kościół Mariacki. Pogoda sprzyjała, widoki były piękne, jedzenie smaczne i w dużych ilościach a gospodarze sympatyczni. Wszyscy wrócili zadowoleni.
Konkurs Recytatorski
11 czerwca 2016 r. w Ośrodku Promocji Aktywności Kulturalnej w Sandomierzu odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch” zorganizowany przez Komendę Hufca ZHP w Sandomierzu.
Konkurs skierowany był do zuchów i uczniów klas I-IV szkoły podstawowej.Recytatorzy prezentowali 1 wybrany utwór - wiersz bądź prozę z literatury dziecięcej wykraczający poza kanon obowiązkowej lektury szkolnej. Tematyka prezentowanych utworów związana była z hasłem konkursu. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria I – uczniowie klas I i II oraz kategoria II – uczniowie klas III i IV szkoły podstawowej.Naszą szkołę reprezentowała dziesięcioosobowa grupa recytatorów. Wszyscy wspaniale zaprezentowali się w wierszu tematycznie związanym z mottem konkursu.Wyniki:
kat. I
Patryk Wodyński (kl.I) - I miejsce
Amelia Skrzyniarz (kl.I) - II miejsce
Celina Boduła (kl.I) - III miejsce
Franciszek Lenartowicz (kl.I) - III miejsce
Kornelia Ura (kl.II) - wyróżnienie
Ewa Wodyńska (kl.II) – wyróżnienie
kat. II
Robert Jędrzejewski (kl.III) - II miejsce
Jakub Białecki (kl.IV) – II miejsce
Oliwia Krakowiak (kl.III) - III miejsce
Piotr Białecki (kl.IV) - wyróżnienie
Wszyscy recytatorzy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Dla uczestników konkursu zaplanowano też zabawy i pląsy zuchowe. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.Dziękujemy Rodzicom za poświęcony czas i zaangażowanie w dowóz uczniów.
Pokaz strażacki
8 czerwca na placu szkolnym strażacy z OSP w Sobótce zaprezentowali uczniom swój sprzęt i opowiedzieli o swojej pracy. Praca strażaka to nie tylko gaszenie pożarów ale także inne czynności m.in. ratownictwo medyczne. Dzieci mogły przymierzyć różne rodzaje strojów strażackich, obejrzeć węże gaśnicze, nożyce do cięcia metalu itp. Jeden z uczniów zgłosił się do pokazu medycznego i pozwolił strażakom "uratować swoje życie". Na koniec z węża popłynęła woda co w letnim słońcu sprawiło uczniom wielką frajdę.
Piknik Integracyjny „Bądźmy razem dla pokoleń”.
We wtorek, 31 maja 2016 r. na stadionie Alit Ożarów odbył się Piknik Integracyjny „Bądźmy razem dla pokoleń”. Piknik zaczął się od rozgrzewki wszystkich uczestników. Następnie uczniowie w grupach wiekowych uczestniczyły w konkurencjach sportowych, skokach w workach, przenoszeniu przedmiotów z miejsca na miejsce, slalomach, wyścigach. Dla dzieci przygotowano słodki poczęstunek, ciasta, drożdżówki, były też hot-dogi, napoje, bezpłatne zjeżdżalnie. Każda klasa otrzymała worek z prezentami, znalazły się w nich między innymi plecaki ufundowane przez cementownię.
Zawody pływackie
Gminne zawody pływackie.
25 maja na krytej pływalni „Neptun” w Ożarowie odbyły się gminne zawody pływackie. W zawodach brali udział uczniowie naszej szkoły. Najlepiej spisał się nasz najmłodszy uczestnik uczeń klasy II Antoś Markiewicz który w wspaniałym stylu zwyciężył na 25 metrów kraulem oraz na 25 metrów grzbietem. Poza tym bardzo dobrze popłynęła Małgosia Oszczędłowska która zajęła II miejsca zarówno w pływaniu kraulem oraz grzbietem. Na podium stanął również Kuba Żyła który zajął III miejsce na dystansie 25 metrów grzbietem. Na zakończenie zawodów odbyły się turnieje drużynowe. Nasza sztafeta chłopców w składzie: Antoś Markiewicz, Mikołaj Stawiarski, Mateusz Babski, Kacper Starzomski zajęła II miejsce.
Gratulujemy naszym uczniom oraz życzymy dalszych sukcesów.
Apel z okazji Dni Książki
Dnia 11 maja odbył się apel z okazji Dni Książki przygotowany przez p. Renatę Miaz i uczniów klasy VI. Miał on na celu popularyzację czytelnictwa wśród uczniów.
Apel miał formę Teleexpresu. W role prezenterów wcielili się: Karol Ortyński, Jakub Żyła i Kacper Mazur. Chłopcy przedstawili historię książki, ciekawostki o książce z kraju, ze świata oraz zapoznali uczniów ze stanem czytelnictwa w naszej szkole.
Pozostali uczniowie odegrali dwie scenki. Pierwsza to sondaż uliczny na temat książek, czytelników i biblioteki, druga zaś, to nakręcony z ukrycia zabawny reportaż z działalności Koła Miłośników Książki.
Apel spotkał się z pozytywnym przyjęciem uczniów klas I – V.
,,Odkrywanie Tajemnic i Przeżywanie Przygód”
W naszej szkole od października 2015 roku uczniowie klas I - III pracują dodatkowo trzy razy w tygodniu po dwie godziny na atrakcyjnych zajęciach w ramach innowacyjnego programu ,,Odkrywamy Tajemnice i Przeżywamy Przygody”. Program powstał pod okiem pani Ewy Radanowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Radowie Małym. Został opracowany przez zespól nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Lasocinie, Pisarach i Janowicach.
Zajęcia w ramach programu odbywają się w trzech pracowniach; w Pracowni Wiedzy - z p. Bożeną Gralec, w Pracowni Podróży - z p. Krystyną Niklewicz, w Pracowni Teatru - z p. Teresą Wójcik.
Pracownie zostały wyposażone w ciekawe pomoce naukowe, rekwizyty, sprzęt. Mają one swój klimat, nastrój odpowiedni do rodzaju zajęć, które się w nich odbywają. Dzieci bardzo chętnie pracują, w każdym tygodniu przeżywając nowe przygody, rozwiązując ciekawe nietypowe zadania, problemy. Z niecierpliwością czekają na niespodzianki, które zaskakują ich w każdej pracowni i wywołują błysk w oku.
Realizacja tego projektu pozwala na taką organizację procesu uczenia się, która sprzyja nie tylko przyswajaniu podanych w podstawie programowej treści, ale przede wszystkim temu, żeby dzieci już od najmłodszych lat uczyły się samodzielnego i krytycznego myślenia. Proponowane im okazje edukacyjne, doświadczenia, pomagają stopniowo przechodzić od myślenia konkretnego na poziom myślenia abstrakcyjnego, pozwalają na samodzielne działanie, wykorzystanie wiedzy w praktyce.
Stosowane metody są dostosowane do środowiska, w którym funkcjonuje szkoła. Istotne jest tu wykorzystanie naturalnej ciekawości poznawczej dziecka oraz dużej motywacji do zdobycia sukcesu.
Dzieci pracują samodzielnie, w mniejszych grupkach nad rozwiązywaniem różnorodnych problemów. Grupy są zróżnicowane pod względem wiekowym. Pozytywną stroną takiego rozwiązania jest naturalnie powstała sytuacja uczenia się młodszych dzieci od starszych poprzez naśladownictwo. Działania w grupie to uczenie się komunikacji, współpraca z innymi, planowanie wspólnych rozwiązań. Podczas zajęć dzieci uczestniczą w ciekawych wycieczkach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, uczą się prezentowania siebie, pracują we własnym tempie posługując się ciekawymi pomocami. Zorganizowano m.in. wycieczkę do lasu - do Leśnictwa Skałecznica w Glinianach, wycieczki po najbliższej okolicy – na pole, do sadu, ogrodu, na łąkę, dzieci uczestniczyły w spotkaniu z mieszkankami Janowic, z rolnikiem, redaktorem gazety.
Kluczową rolę odgrywa tu nauczyciel, który nie narzuca, nie kieruje lecz oferuje działania, wspomaga i wspiera. Nauczyciel tworzy warunki, zaprasza dzieci do działania, rozdziela role, pobudza wyobraźnię, inicjatywę, a nie steruje, obserwuje, pomaga, ale nie ocenia, jedynie dostarcza pozytywnych wzmocnień. Dzięki temu uczniowie sami odkrywają wiele prawd o świecie mając poczucie satysfakcji z osiągniętych sukcesów. Szkoła realizuje więc najważniejsze zadanie - wspieranie wszechstronnego rozwoju każdego dziecka.
Eliminacje powiatowe „XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego"
26 kwietnia 2016r. w Domu Kultury w Opatowie odbyły się eliminacje powiatowe „XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego”. W eliminacjach udział wzięło 35 recytatorów z terenu powiatu Opatów. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Nominację do eliminacji powiatowych otrzymała uczennica klasy I Celina Boduła i reprezentowała naszą szkołę w Opatowie. Celinka ciekawie przedstawiła dwa utwory i otrzymała konkursie tytuł Mistrz Słowa.
225 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Zbliżającą się Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczczono w Szkole Podstawowej w Janowicach. 26 kwietnia 2016 r. dyrekcja, nauczyciele i cała społeczność szkolna obejrzeli montaż słowno-muzyczny przygotowany przez klasę VI pod kierunkiem nauczyciela historii Leszka Dąbrowskiego, w którym przybliżone zostały okoliczności uchwalenia konstytucji oraz jej twórcy. Zabrzmiały również piękne, patriotyczne pieśni ,,Polonez 3 Maja” oraz ,,Witaj majowa jutrzenko”, wprowadzając zgromadzonych na sali w bardzo podniosły nastrój.
"STOP NAŁOGOM" - program artystyczny
Dnia 13.04.2016r. miał miejsce krótki program edukacyjno - artystyczny promujący hasło "Stop nałogom". Klasa V wraz z wychowawcą przygotowała ciekawe i pouczające scenki oparte na autorskich dialogach. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się dlaczego można się uzależnić, jakie są tego skutki oraz gdzie należy szukać pomocy. Na koniec uczennica Giorgia Toscano przeprowadziła quiz o uzależnieniach. Wszyscy uczniowie chętnie odpowiadali na pytania podnosząc umownie karteczki: czerwoną: odpowiedź "nie", zieloną: odpowiedź "tak". Spotkanie przyniosło oczekiwane rezultaty i na pewno wiele istotnych informacji zostało zapamiętanych przez dzieci.
Jubileusz 150 - lecia Szkoły
ZAPROSZENIE NA UROCZYSTY JUBILEUSZ 150 – LECIA ISTNIENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W JANOWICACH
„ Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie, kiedy podsumowuję godziny, które miały dla mnie znaczenie, odnajduję nieomylnie to, czego żadne bogactwo nie zdołałoby mi zapewnić: nie można kupić przyjaźni człowieka związanego z nami doświadczeniami życia"
(Antoine de Saint Exupéry)
Szanowni Państwo!
Jubileusz 150-lecia szkoły to wyjątkowa okazja do wspólnego przeżycia na nowo wydarzeń z minionego półwiecza, wspomnienia wyjątkowych chwil z tego okresu, tych, które zasługują na utrwalenie, przypomnienia sobie o przyjaciołach ze szkolnej ławki, o tym, co było Waszym wspólnym doświadczeniem z lat dzieciństwa i dorastania, o ludziach, którzy Wam w tym niezapomnianym etapie życia towarzyszyli.
Zapraszamy więc do wyruszenia w sentymentalną podróż w przeszłość absolwentów urodzonych do roku 1986!
4 czerwca 2016 roku będziemy obchodzić 150 rocznicę istnienia Szkoły Podstawowej w Janowicach.
Chcemy godnie uczcić ten wspaniały jubileusz, na który serdecznie Was zapraszamy!
Prezentujemy wstępny program uroczystości jubileuszowych:
- Część oficjalna obchodów jubileuszu na terenie szkoły.
- Część artystyczna w wykonaniu uczniów, absolwentów szkoły.
- Dawnych wspomnień czar – wspomnienia absolwentów.
- Zwiedzanie placówki.
- Wspólny poczęstunek.
Koszt uczestnictwa w Jubileuszu wynosi 40 zł i obejmuje udział w uroczystości.
Prosimy o dokonanie wpłaty na rachunek Komitetu Organizacji 150 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej
w Janowicach , Janowice 11. 27 – 530 Ożarów z dopiskiem „ Jubileusz „
Nr Rachunku 61 9423 0000 2001 0013 9814 0001 Bank Spółdzielczy w Ożarowie
Zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe Jubileuszu przez chętnych sponsorów.
Informacji udzielamy pod numerami telefonów:
- Szkoła Podstawowa Janowice 15 8612 629
- Dyrektor Szkoły kom. 531 910 530
,,Powróćmy jak za dawnych lat" - zachęcamy do wspomnień, które można przesłać na adres szkoły lub adres e-mail: spjanowice@op.pl
Pierwszy Dzień Wiosny 2016
Wiosna to początek nowego życia i pożgnanie długiej Zimy. Dnia 21 marca 2016r. świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie przygotowali Marzanny na konkurs. Jury w składzie p. Marta Czajkowska i p. Teresa Wójcik wyłoniło najpiękniejsze spośród z nich, co nie było łatwym zadaniem. W rezultacie nagrodzeni zostali: Antoś Markiewicz z kl.II, Oliwia Krakowiak - kl.III, Amelia i Paweł Bieleccy - kl.V oraz Patrycja Kopeć i Gabrysia Czajkowska - kl.V. Powitanie Wiosny zakończyło się wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek oraz spaleniem Marzann. Pogoda nam dopisała.
Zabawa choinkowa 2016
Dnia 16 stycznia 2016r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka choinkowa. Ulubiona muzyka uczniów i udekorowana przez nich sala gimnastyczna stworzyły niesamowitą atmosferę. Wszyscy świetnie się bawili. Uczniowie mogli wykazać się talentem wokalnym przy wspólnym śpiewaniu piosenek Karaoke. Doskonała zabawa sprawiła, że dyskoteka na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Archiwum Aktualności
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie